Πέμπτη 24 Απριλίου 2014

Διάκριση για τον ΑΣΛ Φίλανδρο στον Μαραθώνιο Θεσσαλονίκης και Καστοριά

Μαραθώνιος Θεσσαλονίκης και Καστοριά Urban Trail
Διάκριση για τον ΑΣΛ Φίλανδρο και στους δύο αγώνες...

Στον ένατο Μαραθώνιο της Θεσσαλονίκης την 06/04/2014 βρέθηκε ο Φίλανδρος μαζί με άλλους 14000 δρομείς περίπου. Πιο συγκεκριμμένα στον αγώνα των 5χλμ την τρίτη θέση στην γενική κατάταξη γυναικών κατέλαβε η Γεωργία Μάλαμα με χρόνο 19'20'' ενώ στον ίδιο χρόνο τερμάτισε και ο Νίκος Φράγκος. Στον Αγώνα των 10χλμ πρώτος της αποστολής ο Σπύρος Ανυφαντής ενώ ακολούθησε ο Παναγιώτης Κοντογιώργης και η Κατερίνα Σούνδια. Τέλος στον αγώνα του Μαραθωνίου ο Γιώργος Διγενής έκανε την πρώτη του εμφάνιση με χρόνο λίγο πάνω από τις 4 ώρες (4:01'53''). Να του ευχηθούμε καλή αρχή και υγιής τερματισμούς.
Στην Καστοριά την 22/03/2014 βρέθηκε ο ΑΣΛ Φίλανδρος για τον αγώνα βουνού Urban Trail. Στον αγώνα συμμετείχαν 5 αθλητές του συλλόγου σε σύνολο 93. Τρίτος γενικής κατάταξης αναδείχθηκε ο Πέτρος Τυρολόγος με χρόνο 2:51'48''. Οι υπόλοιποι δρομείς της αποστολής ήταν ο Βασίλειος Μαμασούλας, Ανδρέας Αραβανής, Χαρίλαος Σάντας και Βασίλειος Κακονάς.