Σάββατο 3 Μαΐου 2014

O Α.Σ. Tae Kwon Do Λευκάδας στο πανευρωπαΪκό πρωτάθλημα tkd 2014

Από 6-14 Απριλίου 2014 πραγματοποιήθηκε στο Minsk της Λευκορωσίας το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Tae Kwon Do.
 O  Α.Σ. Tae Kwon Do Λευκάδας (μέλος της Αθλητικής Ομοσπονδίας Tae Kwon Do Ελλάδος αναγνωρισμένη από τη Γενική Γραμματεία  Αθλητισμού) συμμετείχε με τον Δάσκαλο του συλλόγου Ναστόπουλο Σπυρίδων (6 DAN) και την αθλήτρια Καρσερά Μαρία (3 DAN) ως μέλη της Εθνικής ομάδας Tae Kwon Do Ελλάδος.
Ο Δάσκαλος του συλλόγου κατέκτησε την 1η θέση στα  TUL, τη 2η θέση στη μάχη και την 3η θέση στα ομαδικά TUL.Η Καρσερά Μαρία κατέκτησε την 1η θέση στα TUL και την 2η θέση στη μάχη.
Στου αγώνες έλαβαν μέρος 550 αθλητές από 25 χώρες.H Ελλάδα κατέκτησε την 4η θεση στη γενική κατάταξη με αθλητές από τα σωματεία μελών της Α.Ο.Τ.Ε.